Ткаенина производителот и фабрика од Кина

Полиестер сатен ткаенини

» Полиестер сатен ткаенини

 • Полиестер Извртени Досадна сатен мат Рашири сатен ткаенини 90 GSM

  КАТЕГОРИЈА и етикети:
  Полиестер сатен ткаенини, Полиестер Рашири ткаенини , ,

  ткаенина Карактеристики:

  96% полиестер, 4% Спандекс Рашири сатен ткаенини

  користење: долна облека, пижами, Носете спиење, итн.

  висока colorfastness, одделение 4-5

  Тежина: 90 gsm

  ширина: 150 цм

  пребарување
  • спецификации
  • ткаенина Фото
  • боја картичка
  • Сертификат

  Полиестер Извртени Досадна сатен мат Рашири сатен ткаенини 90 GSM

  Тип на снабдување: Направете по нарачка

  материјал: 96% полиестер, 4% спандекс

  тип: Рашири сатен ткаенини

  предиво брои: 50D * 50D + 20D спандекс

  густина: 276*112

  моделот: обична обоена

  Тежина: 90 gsm

  ширина: 60 инчен

  Технологија: плетени

  користење: долна облека, пижами, спално облека, дtc

  пакет: Со ролна или во согласност со барањата на клиентот.

  Сертификат: Oeko-Tex стандард 100, EN, SGS, НЕГОВИТЕ

  испорака Детална: 15 дена да 30 дена

  контакт Haiming
  Е-пошта: [email protected]
  мобилен: 008615051486055
  Skype: hmchen1988
  WeChat &whatsapp: 008615051486055

  Полиестер Извртени Досадна сатен мат Рашири сатен ткаенини 90 GSM Предна страна не. 1

  Полиестер Извртени Досадна сатен мат Рашири сатен ткаенини 90 GSM Предна страна не. 2

  Полиестер Извртени Досадна сатен мат Рашири сатен ткаенини 90 GSM Предна страна не. 3

  Полиестер Извртени Досадна сатен мат Рашири сатен ткаенини 90 GSM Предна страна не. 4

  Полиестер Извртени Досадна сатен мат Рашири сатен ткаенини 90 GSM двете страни

  Полиестер Извртени Досадна сатен мат Рашири сатен ткаенини 90 GSM боја картичка 1

  Полиестер Извртени Досадна сатен мат Рашири сатен ткаенини 90 GSM боја картичка 2

  Полиестер Извртени Досадна сатен мат Рашири сатен ткаенини 90 GSM боја картичка 3

  Полиестер Извртени Досадна сатен мат Рашири сатен ткаенини 90 GSM боја картичка 4

  Полиестер Извртени Досадна сатен мат Рашири сатен ткаенини 90 GSM боја картичка 5

  Полиестер Извртени Досадна сатен мат Рашири сатен ткаенини 90 GSM боја картичка 6

  Oeko-Tex стандард 100 Сертификат

  Испраќам барање ( ние ќе се вратам вас, како е можно поскоро )

  име:
  *
  Е-пошта:
  *
  порака:

  верификација:
  3 + 9 = ?

  Можеби ви се допаѓа, исто така,