Ткаенина производителот и фабрика од Кина

Полиестер сатен ткаенини

» Полиестер сатен ткаенини

 • Полиестер Извртени Досадна сатен Мат сатен ткаенини 140 gsm

  КАТЕГОРИЈА и етикети:
  Полиестер сатен ткаенини , ,

  ткаенина Карактеристики:

  100% Polyester Dull Satin Fabric Twisted

  користење: Се облекуваат, Bridal Dress, Насловна Текстил, итн.

  висока colorfastness, одделение 4-5

  Тежина: 140 gsm

  ширина: 150 цм

  пребарување
  • спецификации
  • ткаенина Фото
  • Сертификат

  Полиестер Извртени Досадна сатен Мат сатен ткаенини 140 gsm

  Тип на снабдување: Направете по нарачка

  материјал: 100% полиестер

  тип: Polyester Dull Matte Satin Fabric

  предиво брои: 75D * 150D

  густина: 203*96

  моделот: обична обоена

  Тежина: 140 gsm

  ширина: 60 инчен

  Технологија: плетени

  користење: облека, фустан, долна облека, дtc

  пакет: Со ролна или во согласност со барањата на клиентот.

  Сертификат: Oeko-Tex стандард 100, EN, SGS, НЕГОВИТЕ

  испорака Детална: 15 дена да 30 дена

  контакт Haiming
  Е-пошта: [email protected]
  мобилен: 008615051486055
  Skype: hmchen1988
  WeChat &whatsapp: 008615051486055

  Полиестер Извртени Досадна сатен Мат сатен ткаенини 140 gsm Front Side No.1

  Полиестер Извртени Досадна сатен Мат сатен ткаенини 140 gsm Front Side No.2

  Полиестер Извртени Досадна сатен Мат сатен ткаенини 140 gsm Front Side No.3

  Полиестер Извртени Досадна сатен Мат сатен ткаенини 140 gsm Both Sides

  Oeko-Tex стандард 100 Сертификат

  Испраќам барање ( ние ќе се вратам вас, како е можно поскоро )

  име:
  *
  Е-пошта:
  *
  порака:

  верификација:
  4 + 6 = ?

  Можеби ви се допаѓа, исто така,