Ткаенина производителот и фабрика од Кина

Микрофибер полиестер ткаенини

» Микрофибер полиестер ткаенини

 • Полиестер полу-досадна 300t водоотпорен материјал 70 GSM за изолација

  КАТЕГОРИЈА и етикети:
  Микрофибер полиестер ткаенини, Полиестер тафта ткаенини , ,

  ткаенина Карактеристики:

  Полиестер полу-досадна 300t водоотпорен материјал

  Висока густина, добра рака се чувствува.

  водоотпорен Завршно, Календирање.

  користење: долу јакна, Долу капут, итн.

  Тежина: 65-70 gsm

  ширина: 150 цм

  пребарување
  • спецификации
  • ткаенина Фото
  • Сертификат
  • Контактирајте не

  Полиестер полу-досадна 300t водоотпорен материјал 70 GSM за изолација

  Тип на снабдување: Направете по нарачка

  материјал: 100% полиестер

  тип: Полиестер тафта ткаенини

  предиво Грофот: 50D * 50D

  густина: 173*127

  моделот: обична обоена

  Тежина: 65 gsm

  ширина: 60 инчен

  Технологија: плетени

  користење: облека, јакна, дtc

  пакет: Со ролна или во согласност со барањата на клиентот.

  Сертификат: Oeko-Tex стандард 100, EN, SGS, НЕГОВИТЕ

  испорака Детална: 15 дена да 30 дена

  контакт Haiming
  Е-пошта: [email protected]
  мобилен: 008615051486055
  Skype: hmchen1988
  WeChat &whatsapp: 008615051486055

  Полестер полу-досаден 300 T Водоотпорна ткаенина 70 GSM за изолација

  Oeko-Tex стандард 100 Сертификат

  компанијата: Посно Текстил копродукции, ограничена

  адреса: Nanma економска развојна зона, Shengze град,

  Wujiang, Суджоу Сити, Jiangsu, Кина. Поштенски код: 215228

  Лице за контакт: Haiming Чен

  мобилен телефон: 008615051486055

  Е-пошта: [email protected]

  Skype: hmchen1988

  WeChat и Whatsapp: 008615051486055

  Испраќам барање ( ние ќе се вратам вас, како е можно поскоро )

  име:
  *
  Е-пошта:
  *
  порака:

  верификација:
  4 + 7 = ?

  Можеби ви се допаѓа, исто така,