Ткаенина производителот и фабрика од Кина

Сплотени ткаенини

» Сплотени ткаенини

 • Микрофибер полиестер Рашири Водоотпорен ткаенини Сплотени со TPU Мембрана

  КАТЕГОРИЈА и етикети:
  Сплотени ткаенини, Микрофибер полиестер ткаенини , , ,

  ткаенина Карактеристики:

  100% Polyester Stretch Microfiber Fabric

  завршувањето: водоотпорен, дише, TPU Мембрана Сплотени

  користење: јакна, ветер Грб, отворен, работна облека, rainwear, итн.

  висока colorfastness, одделение 4-5

  Тежина: 80 gsm

  ширина: 150 цм

  пребарување
  • спецификации
  • ткаенина Фото
  • Контактирајте не

  Микрофибер полиестер Рашири Водоотпорен ткаенини Сплотени со TPU Мембрана

  Тип на снабдување: Направете по нарачка

  материјал: 100% полиестер

  тип: Микрофибер полиестер ткаенини

  предиво Грофот: 50D * 50D

  густина: 127*107

  Технологија: плетени

  Тежина: 80 gsm

  ширина: 60 инчен

  моделот: обична обоена, TPU врзани

  Завршени: водоотпорен, дише.

  користење: јакна, дожд Носете, работна облека, ветер Грб, дtc

  пакет: Со ролна или во согласност со барањата на клиентот.

  Сертификат: Oeko-Tex стандард 100, EN, SGS, НЕГОВИТЕ

  испорака Детална: 15 дена да 30 дена

  контакт Haiming
  Е-пошта: [email protected]
  мобилен: 008615051486055
  Skype: hmchen1988
  WeChat &whatsapp: 008615051486055

  Polyester Microfiber Stretch Waterproof Fabric Bonded with TPU Membrane Photo Details

  Polyester Microfiber Stretch Waterproof Fabric Bonded with TPU Membrane Both Sides 1

  Polyester Microfiber Stretch Waterproof Fabric Bonded with TPU Membrane Both Sides 2

  Polyester Microfiber Stretch Waterproof Fabric Bonded with TPU Membrane Front Side 1

  Polyester Microfiber Stretch Waterproof Fabric Bonded with TPU Membrane Front Side 2

  компанијата: Посно Текстил копродукции, ограничена

  адреса: Nanma економска развојна зона, Shengze град,

  Wujiang, Суджоу Сити, Jiangsu, Кина. Поштенски код: 215228

  Лице за контакт: Haiming Чен

  мобилен телефон: 008615051486055

  Е-пошта: [email protected]

  WeChat и Whatsapp: 008615051486055

  Skype: hmchen1988

  Испраќам барање ( ние ќе се вратам вас, како е можно поскоро )

  име:
  *
  Е-пошта:
  *
  порака:

  верификација:
  0 + 7 = ?

  Можеби ви се допаѓа, исто така,