Ткаенина производителот и фабрика од Кина

Микрофибер полиестер ткаенини

» Микрофибер полиестер ткаенини

 • Микрофибер полиестер ткаенини праска кожата 85 GSM Оптички бела боја Ширина 150 см до 280 цм

  КАТЕГОРИЈА и етикети:
  Микрофибер полиестер ткаенини , , , ,

  ткаенина Карактеристики:

  100% Микрофибер полиестер ткаенини праска кожата 85 GSM оптичко бело

  користење: Кревет лист, Перница, душек, Насловна Текстил, итн.

  висока colorfastness, одделение 4-5

  Тежина: 85 gsm

  ширина: 150 см до 280 цм

  пребарување
  • спецификации
  • ткаенина Фото
  • Сертификат

  Микрофибер полиестер ткаенини праска кожата 85 GSM Оптички бела боја Ширина 150 см до 280 цм

  материјал: 100% полиестер

  предиво брои: 75D * 150D

  густина: 106*68

  Тежина: 85GSM

  ширина: 150 см до 300 цм

  боја: оптички Белата

  Завршени: праска Завршени

  користење: чаршафот, перница, итн во болница, хотел, итн

  пакет: Со ролна или во согласност со барањата на клиентот.

  Сертификат: Oeko-Tex стандард 100, EN, SGS, НЕГОВИТЕ

  испорака Детална: 15 дена да 30 дена

  контакт Haiming
  Е-пошта: [email protected]
  мобилен: 008615051486055
  Skype: hmchen1988
  WeChat &whatsapp: 008615051486055

  Микрофибер полиестер ткаенини праска кожата 85 GSM оптичка бела боја

  Oeko-Tex стандард 100 Сертификат

  Испраќам барање ( ние ќе се вратам вас, како е можно поскоро )

  име:
  *
  Е-пошта:
  *
  порака:

  верификација:
  5 + 6 = ?

  Можеби ви се допаѓа, исто така,