Ткаенина производителот и фабрика од Кина

Микрофибер полиестер ткаенини

» Микрофибер полиестер ткаенини

 • Полиестер Мат Микрофибер ткаенини Водоотпорен СТП слој за изолација

  КАТЕГОРИЈА и етикети:
  Микрофибер полиестер ткаенини , ,

  ткаенина Карактеристики:

  Полиестер Мат Микрофибер ткаенини Водоотпорен СТП слој

  користење: јакна, ветер капут, rainwear, итн.

  Хидростатички вода под притисок,: 5000 mm

  висока colorfastness, одделение 4-5

  Тежина: 130 gsm

  ширина: 150 цм

  пребарување
  • спецификации
  • ткаенина Фото
  • Сертификат

  Полиестер Мат Микрофибер ткаенини Водоотпорен СТП слој за изолација

  Тип на снабдување: Направете по нарачка

  материјал: 100% полиестер

  тип: Микрофибер полиестер ткаенини

  предиво брои: 75D * 150D

  густина: 146*81

  моделот: обична обоена

  Тежина: 130 gsm

  ширина: 60 инчен

  Технологија: плетени

  користење: облека, краток одбор, јакна, дtc

  Завршени: водоотпорен 5000 mm За Пу обложување

  пакет: Со ролна или во согласност со барањата на клиентот.

  Сертификат: Oeko-Tex стандард 100, EN, SGS, НЕГОВИТЕ

  испорака Детална: 15 дена да 30 дена

  контакт Haiming
  Е-пошта: [email protected]
  мобилен: 008615051486055
  Skype: hmchen1988
  WeChat &whatsapp: 008615051486055

  Полиестер Мат Микрофибер ткаенини Водоотпорен СТП слој за изолација

  Полиестер Мат Микрофибер ткаенини Водоотпорен СТП слој за изолација двете страни 1

  Полиестер Мат Микрофибер ткаенини Водоотпорен СТП слој за изолација двете страни 2

  Полиестер Мат Микрофибер ткаенини Водоотпорен СТП слој за изолација двете страни 3

  Полиестер Мат Микрофибер ткаенини Водоотпорен СТП слој за изолација двете страни 4

  Полиестер Мат Микрофибер ткаенини Водоотпорен СТП слој за изолација предната страна 1

  Полиестер Мат Микрофибер ткаенини Водоотпорен СТП слој за изолација предната страна 2

  Oeko-Tex стандард 100 Сертификат

  Испраќам барање ( ние ќе се вратам вас, како е можно поскоро )

  име:
  *
  Е-пошта:
  *
  порака:

  верификација:
  4 + 4 = ?

  Можеби ви се допаѓа, исто така,