Ткаенина производителот и фабрика од Кина

Полиестер сатен ткаенини

» Полиестер сатен ткаенини

 • Полиестер Тешки Досадна Рашири Војвотката сатен ткаенини 215 GSM

  КАТЕГОРИЈА и етикети:
  Полиестер сатен ткаенини, Полиестер Рашири ткаенини , ,

  ткаенина Карактеристики:

  96% полиестер, 4% Спандекс Рашири сатен ткаенини

  користење: Се облекуваат, панталони, јакна, итн.

  висока colorfastness, одделение 4-5

  Тежина: 215 gsm

  ширина: 150 цм

  пребарување
  • спецификации
  • ткаенина Фото

  Полиестер Тешки Досадна Рашири Војвотката сатен ткаенини 215 GSM

  Тип на снабдување: Направете по нарачка

  материјал: 98% полиестер, 2% спандекс

  тип: Рашири сатен ткаенини

  предиво брои: 150D * 150D + 40D спандекс

  густина: 185*68

  моделот: обична обоена

  Тежина: 215 gsm

  ширина: 60 инчен

  Технологија: плетени

  користење: долна облека, пижами, спално облека, дtc

  пакет: Со ролна или во согласност со барањата на клиентот.

  Сертификат: Oeko-Tex стандард 100, EN, SGS, НЕГОВИТЕ

  испорака Детална: 15 дена да 30 дена

  контакт Haiming
  Е-пошта: [email protected]
  мобилен: 008615051486055
  Skype: hmchen1988
  WeChat &whatsapp: 008615051486055

  Полиестер Тешки Досадна Рашири Војвотката сатен ткаенини 215 GSM предната страна 1

  Полиестер Тешки Досадна Рашири Војвотката сатен ткаенини 215 GSM предната страна 2

  Полиестер Тешки Досадна Рашири Војвотката сатен ткаенини 215 GSM предната страна 3

  Полиестер Тешки Досадна Рашири Војвотката сатен ткаенини 215 GSM предната страна 4

  Полиестер Тешки Досадна Рашири Војвотката сатен ткаенини 215 GSM двете страни

  Испраќам барање ( ние ќе се вратам вас, како е можно поскоро )

  име:
  *
  Е-пошта:
  *
  порака:

  верификација:
  1 + 5 = ?

  Можеби ви се допаѓа, исто така,