Ткаенина производителот и фабрика од Кина

Полиестер сатен ткаенини

» Полиестер сатен ткаенини

 • Досадна полиестер сатен Мат сатен ткаенини 125 GSM

  КАТЕГОРИЈА и етикети:
  Полиестер сатен ткаенини ,

  ткаенина Карактеристики:

  100% Polyester Dull Satin Fabric

  користење: Се облекуваат, Bridal Dress, Насловна Текстил, итн.

  висока colorfastness, одделение 4-5

  Тежина: 125 gsm

  ширина: 150 цм

  пребарување
  • спецификации
  • ткаенина Фото
  • Сертификат

  Досадна полиестер сатен Мат сатен ткаенини 120 gsm

  Тип на снабдување: Направете по нарачка

  материјал: 100% полиестер

  тип: Polyester Matte Satin Fabric

  предиво брои: 75D * 150D

  густина: 203*86

  моделот: обична обоена

  Тежина: 120-125 gsm

  ширина: 60 инчен

  Технологија: плетени

  користење: облека, фустан, долна облека, дtc

  пакет: Со ролна или во согласност со барањата на клиентот.

  Сертификат: Oeko-Tex стандард 100, EN, SGS, НЕГОВИТЕ

  испорака Детална: 15 дена да 30 дена

  контакт Haiming
  Е-пошта: [email protected]
  мобилен: 008615051486055
  Skype: hmchen1988
  WeChat &whatsapp: 008615051486055

  Досадна полиестер сатен Мат сатен ткаенини 125 GSM предната страна 1

  Досадна полиестер сатен Мат сатен ткаенини 125 GSM предната страна 2

  Досадна полиестер сатен Мат сатен ткаенини 125 GSM предната страна 3

  Досадна полиестер сатен Мат сатен ткаенини 125 GSM предната страна 4

  Досадна полиестер сатен Мат сатен ткаенини 125 GSM двете страни

  Oeko-Tex стандард 100 Сертификат

  Испраќам барање ( ние ќе се вратам вас, како е можно поскоро )

  име:
  *
  Е-пошта:
  *
  порака:

  верификација:
  0 + 7 = ?

  Можеби ви се допаѓа, исто така,