Ткаенина производителот и фабрика од Кина

Полиестер сатен ткаенини

» Полиестер сатен ткаенини

 • Досадна полиестер сатен ткаенини Прилагодено Дигитален печатење

  КАТЕГОРИЈА и етикети:
  Полиестер сатен ткаенини , , ,

  ткаенина Карактеристики:

  Досадна полиестер сатен ткаенини Прилагодено Дигитален печатење

  MOQ: 1 Meter

  користење: облека, фустан, дtc

  висока colorfastness, одделение 4-5

  Тежина: 125 gsm

  ширина: 150 цм

  пребарување
  • спецификации
  • ткаенина Фото
  • Сертификат
  • Контактирајте не

  Досадна полиестер сатен ткаенини Прилагодено Дигитален печатење

  Тип на снабдување: Направете по нарачка

  материјал: 100% полиестер

  тип: Полиестер досадна сатенска ткаенина

  предиво брои: 75D * 50D + 50D

  густина: 210*91

  моделот: печатени

  Тежина: 125 gsm

  ширина: 60 инчен

  Технологија: плетени

  користење: облека, фустан, дtc

  пакет: Со ролна или во согласност со барањата на клиентот.

  Сертификат: Oeko-Tex стандард 100, EN, SGS, НЕГОВИТЕ

  испорака Детална: 15 дена да 30 дена

  контакт Haiming
  Е-пошта: [email protected]
  мобилен: 008615051486055
  Skype: hmchen1988
  WeChat &whatsapp: 008615051486055

  Oeko-Tex стандард 100 Сертификат

  компанијата: Посно Текстил копродукции, ограничена

  адреса: Nanma економска развојна зона, Shengze град,

  Wujiang, Суджоу Сити, Jiangsu, Кина. Поштенски код: 215228

  Лице за контакт: Haiming Чен

  мобилен телефон: 008615051486055

  Е-пошта: [email protected]

  Skype: hmchen1988

  WeChat и Whatsapp: 008615051486055

  Испраќам барање ( ние ќе се вратам вас, како е можно поскоро )

  име:
  *
  Е-пошта:
  *
  порака:

  верификација:
  4 + 6 = ?

  Можеби ви се допаѓа, исто така,