Ткаенина производителот и фабрика од Кина

Микрофибер полиестер ткаенини

» Микрофибер полиестер ткаенини

 • Полиестер 75D Микрофибер pongee Рашири ткаенини Водоотпорен

  КАТЕГОРИЈА и етикети:
  Микрофибер полиестер ткаенини, Полиестер pongee ткаенини, Полиестер Рашири ткаенини ,

  ткаенина Карактеристики:

  100% полиестер, Рашири ткаенина без Спандекс

  користење: ветер Грб, панталони, јакна, Се облекуваат, итн.

  висока colorfastness, одделение 4-5

  водоотпорен Завршно

  Две начини на истегнување, Би-Рашири

  Тежина: 78 gsm

  ширина: 150 цм

  пребарување
  • спецификации
  • ткаенина Фото
  • боја картичка
  • Сертификат

  Полиестер 75D Микрофибер pongee Рашири ткаенини Водоотпорен

  Тип на снабдување: Направете по нарачка

  материјал: 100% полиестер

  тип: Микрофибер полиестер ткаенини

  предиво Грофот: 75D * 75D

  густина: 210Т

  моделот: обична обоена

  Тежина: 78 gsm

  ширина: 60 инчен

  Технологија: плетени

  користење: облека, поставата, Се облекуваат, ветер Грб, јакна, дtc

  пакет: Со ролна или во согласност со барањата на клиентот.

  Сертификат: Oeko-Tex стандард 100, EN, SGS, НЕГОВИТЕ

  испорака Детална: 15 дена да 30 дена

  контакт Haiming
  Е-пошта: [email protected]
  мобилен: 008615051486055
  Skype: hmchen1988
  WeChat &whatsapp: 008615051486055

  Полиестер 75D микрофибер панѓес што се протега на ткаенина, водоотпорна предна страна фотографија бр. 1

  Полиестер 75D микрофибер панѓес што се протега на ткаенина, водоотпорна предна фотографија бр.2

  Полиестер 75Д микрофибер панѓес што се протега на ткаенина, водоотпорна предна фотографија бр.3

  Ткаенина за истегнување на микрофибер панѓери од полиестер 75D водоотпорна од двете страни Фото

  Oeko-Tex стандард 100 Сертификат

  Испраќам барање ( ние ќе се вратам вас, како е можно поскоро )

  име:
  *
  Е-пошта:
  *
  порака:

  верификација:
  5 + 4 = ?

  Можеби ви се допаѓа, исто така,