Ткаенина производителот и фабрика од Кина

Полиестер Оксфорд ткаенини

» Полиестер Оксфорд ткаенини

 • Полиестер 600D Оксфорд ткаенина водоотпорен слој Пу

  КАТЕГОРИЈА и етикети:
  Полиестер Оксфорд ткаенини , ,

  ткаенина Карактеристики:

  100% Полиестер 600D Оксфорд ткаенина

  Пу водоотпорен слој

  користење: торба, шатор, мотоцикл облека, задна, Опфаќа, итн.

  висока colorfastness, одделение 4-5

  Тежина: 300 gsm

  ширина: 150 цм

  пребарување
  • спецификации
  • ткаенина Фото
  • Контактирајте не

  Полиестер 600D Оксфорд ткаенина водоотпорен слој Пу 300 Торба за GSM

  материјал: 100% полиестер

  предиво брои: 600D * 600D

  Тежина: 300 gsm

  ширина: 150 цм

  густина: 61*33

  стил: Plain

  Завршени: обична обоена, водоотпорен, Пу слој

  користење: торба, шатор, капаци, задна, облека, итн.

  пакет: Со ролна или во согласност со барањата на клиентот.

  Сертификат: Oeko-Tex стандард 100, EN, SGS, НЕГОВИТЕ.

  контакт Haiming
  Е-пошта: [email protected]
  мобилен: 008615051486055
  Skype: hmchen1988
  WeChat &whatsapp: 008615051486055

  Полиестер 600D Оксфорд ткаенина водоотпорен слој Пу

  компанијата: Посно Текстил копродукции, ограничена

  адреса: Nanma економска развојна зона, Shengze град,

  Wujiang, Суджоу Сити, Jiangsu, Кина. Поштенски код: 215228

  Лице за контакт: Haiming Чен

  мобилен телефон: 008615051486055

  Е-пошта: [email protected]

  Skype: hmchen1988

  WeChat и Whatsapp: 008615051486055

  Испраќам барање ( ние ќе се вратам вас, како е можно поскоро )

  име:
  *
  Е-пошта:
  *
  порака:

  верификација:
  3 + 4 = ?

  Можеби ви се допаѓа, исто така,