Ткаенина производителот и фабрика од Кина

Полиестер сатен ткаенини

» Полиестер сатен ткаенини

 • Полиестер 50D Извртени Досадна сатен Мат сатен ткаенини 75 gsm за облека

  КАТЕГОРИЈА и етикети:
  Полиестер сатен ткаенини , ,

  ткаенина Карактеристики:

  100% Полиестер досадна сатенска ткаенина

  користење: долна облека, пижами, Носете спиење, итн.

  висока colorfastness, одделение 4-5

  Тежина: 75 gsm

  ширина: 150 цм

  пребарување
  • спецификации
  • ткаенина Фото
  • Сертификат

  Полиестер 50D Извртени Досадна сатен Мат сатен ткаенини 75 gsm за облека

  Тип на снабдување: Направете по нарачка

  материјал: 100% полиестер

  тип: Полиестер мат сатенска ткаенина

  предиво Грофот: 50D * 50D

  густина: 222*112

  моделот: обична обоена

  Тежина: 75-80 gsm

  ширина: 60 инчен

  Технологија: плетени

  користење: облека, фустан, долна облека, дtc

  пакет: Со ролна или во согласност со барањата на клиентот.

  Сертификат: Oeko-Tex стандард 100, EN, SGS, НЕГОВИТЕ

  испорака Детална: 15 дена да 30 дена

  контакт Haiming
  Е-пошта: [email protected]
  мобилен: 008615051486055
  Skype: hmchen1988
  WeChat &whatsapp: 008615051486055

  Полиестер 50D Извртени Досадна сатен Мат сатен ткаенини 75 gsm за долна облека Предна страна бр.1

  Полиестер 50D Извртени Досадна сатен Мат сатен ткаенини 75 gsm за долна облека Предна страна бр.2

  Полиестер 50D Извртени Досадна сатен Мат сатен ткаенини 75 gsm за долна облека Предна страна бр.3

  Полиестер 50D Извртени Досадна сатен Мат сатен ткаенини 75 gsm за долна облека Предна страна бр.4

  Полиестер 50D Извртени Досадна сатен Мат сатен ткаенини 75 gsm за долна облека Предна страна бр.5

   

  Oeko-Tex стандард 100 Сертификат

  Испраќам барање ( ние ќе се вратам вас, како е можно поскоро )

  име:
  *
  Е-пошта:
  *
  порака:

  верификација:
  2 + 4 = ?

  Можеби ви се допаѓа, исто така,