Ткаенина производителот и фабрика од Кина

Полиестер Оксфорд ткаенини

» Полиестер Оксфорд ткаенини

 • Полиестер 420D Оксфорд ткаенина Водоотпорен огноотпорен ПВЦ фолија

  КАТЕГОРИЈА и етикети:
  Полиестер Оксфорд ткаенини , , ,

  ткаенина Карактеристики:

  Полиестер 420D Оксфорд ткаенина

  Огноотпорен ПВЦ водоотпорен слој

  водоотпорен 3000 mm вода под притисок,

  Огноотпорен CA 117 стандард

  користење: торба, шатор, воздухот канал, капак, дtc

  висока colorfastness, одделение 4

  Тежина: 350 gsm

  ширина: 150 цм

  пребарување
  • спецификации
  • ткаенина Фото
  • Контактирајте не

  Полиестер 420D Оксфорд ткаенина Водоотпорен огноотпорен ПВЦ фолија

  Тип на снабдување: Направете по нарачка

  материјал: 100% полиестер

  тип: Полиестер Оксфорд ткаенини

  предиво брои: 420D * 420D

  густина: 48*41

  моделот: обична обоена

  Тежина: 350 gsm

  ширина: 60 инчен

  Технологија: плетени

  Завршени: Водоотпорен огноотпорен, ПВЦ фолија

  користење: торба, шатор, воздухот канал, капак, дtc

  пакет: Со ролна или во согласност со барањата на клиентот.

  Сертификат: Oeko-Tex стандард 100, EN, SGS, НЕГОВИТЕ

  испорака Детална: 15 дена да 30 дена

  контакт Haiming
  Е-пошта: [email protected]
  мобилен: 008615051486055
  Skype: hmchen1988
  WeChat &whatsapp: 008615051486055

  Полиестер 420D Оксфорд ткаенина Водоотпорен огноотпорен ПВЦ слој двете страни 1

  Полиестер 420D Оксфорд ткаенина Водоотпорен огноотпорен ПВЦ слој двете страни 2

  Полиестер 420D Оксфорд ткаенина Водоотпорен огноотпорен ПВЦ обложување предната страна

  Полиестер 420D Оксфорд ткаенина Водоотпорен огноотпорен ПВЦ слој ПВЦ страна

  компанијата: Посно Текстил копродукции, ограничена

  адреса: Nanma економска развојна зона, Shengze град,

  Wujiang, Суджоу Сити, Jiangsu, Кина. Поштенски код: 215228

  Лице за контакт: Haiming Чен

  мобилен телефон: 008615051486055

  Е-пошта: [email protected]

  Skype: hmchen1988

  WeChat и Whatsapp: 008615051486055

  Испраќам барање ( ние ќе се вратам вас, како е можно поскоро )

  име:
  *
  Е-пошта:
  *
  порака:

  верификација:
  5 + 6 = ?

  Можеби ви се допаѓа, исто така,