Ткаенина производителот и фабрика од Кина

Полиестер Оксфорд ткаенини

» Полиестер Оксфорд ткаенини

 • Полиестер 320D Taslan Оксфорд водоотпорен материјал 130 gsm

  КАТЕГОРИЈА и етикети:
  Полиестер Оксфорд ткаенини, Taslan полиестер ткаенини

  ткаенина Карактеристики:

  Полиестер 320D Taslan Оксфорд водоотпорен материјал 130 gsm

  Полиестер 320D ATY пациентот, потрајни од редовните полиестер

  водоотпорен Завршно

  користење: јакна, душек, шорцеви, итн.

  Тежина: 120-130 gsm

  ширина: 150 цм

  пребарување
  • спецификации
  • ткаенина Фото
  • Сертификат
  • Контактирајте не

  Полиестер 320D Taslan Оксфорд водоотпорен материјал 130 gsm

  Тип на снабдување: Направете по нарачка

  материјал: 100% полиестер

  тип: Taslan полиестер ткаенини

  предиво Грофот: 75D * 320D

  густина: 155*51

  моделот: обична обоена

  Тежина: 120-130 gsm

  ширина: 60 инчен

  Технологија: плетени

  користење: облека, јакна, душек, дtc

  пакет: Со ролна или во согласност со барањата на клиентот.

  Сертификат: Oeko-Tex стандард 100, EN, SGS, НЕГОВИТЕ

  испорака Детална: 15 дена да 30 дена

  контакт Haiming
  Е-пошта: [email protected]
  мобилен: 008615051486055
  Skype: hmchen1988
  WeChat &whatsapp: 008615051486055

  Полиестер 320D Taslan Оксфорд водоотпорен материјал 130 gsm

  Oeko-Tex стандард 100 Сертификат

  компанијата: Посно Текстил копродукции, ограничена

  адреса: Nanma економска развојна зона, Shengze град,

  Wujiang, Суджоу Сити, Jiangsu, Кина. Поштенски код: 215228

  Лице за контакт: Haiming Чен

  мобилен телефон: 008615051486055

  Е-пошта: [email protected]

  Skype: hmchen1988

  WeChat и Whatsapp: 008615051486055

  Испраќам барање ( ние ќе се вратам вас, како е можно поскоро )

  име:
  *
  Е-пошта:
  *
  порака:

  верификација:
  5 + 3 = ?

  Можеби ви се допаѓа, исто така,