Ткаенина производителот и фабрика од Кина

Полиестер тафта ткаенини

» Полиестер тафта ткаенини

 • 300t полиестер тафта водоотпорен материјал 58 GSM

  КАТЕГОРИЈА и етикети:
  Полиестер тафта ткаенини , ,

  ткаенина Карактеристики:

  100% Полиестер ткаенини 300t тафта

  Висока густина 300t

  користење: јакна, ветер Грб, поставата, шатор, долу јакна, итн.

  висока colorfastness, одделение 4

  Може да се заврши со валање, слој, итн

  Тежина: 58 gsm

  ширина: 150 цм

  пребарување
  • спецификации
  • ткаенина Фото
  • Контактирајте не

  300t полиестер тафта водоотпорен материјал 58 GSM

  Тип на снабдување: Направете по нарачка

  материјал: 100% полиестер

  тип: Полиестер тафта ткаенини

  предиво Грофот: 50D * 50D

  густина: 188*107

  моделот: обична обоена

  Тежина: 59 gsm

  ширина: 60 инчен

  Технологија: плетени

  користење: облека, јакна, шатор, поставата, дtc

  пакет: Со ролна или во согласност со барањата на клиентот.

  Сертификат: Oeko-Tex стандард 100, EN, SGS, НЕГОВИТЕ

  испорака Детална: 15 дена да 30 дена

  контакт Haiming
  Е-пошта: [email protected]
  мобилен: 008615051486055
  Skype: hmchen1988
  WeChat &whatsapp: 008615051486055

  300t полиестер тафта водоотпорен материјал 58 GSM

  300t полиестер тафта водоотпорен материјал 58 GSM предната страна 1

  300t полиестер тафта водоотпорен материјал 58 GSM предната страна 2

  300t полиестер тафта водоотпорен материјал 58 GSM предната страна 3

  300t полиестер тафта водоотпорен материјал 58 GSM предната страна 4

  300t полиестер тафта водоотпорен материјал 58 GSM двете страни

  компанијата: Посно Текстил копродукции, ограничена

  адреса: Nanma економска развојна зона, Shengze град,

  Wujiang, Суджоу Сити, Jiangsu, Кина. Поштенски код: 215228

  Лице за контакт: Haiming Чен

  мобилен телефон: 008615051486055

  Е-пошта: [email protected]

  Skype: hmchen1988

  WeChat и Whatsapp: 008615051486055

  Испраќам барање ( ние ќе се вратам вас, како е можно поскоро )

  име:
  *
  Е-пошта:
  *
  порака:

  верификација:
  4 + 8 = ?

  Можеби ви се допаѓа, исто така,