Ткаенина производителот и фабрика од Кина

Микрофибер полиестер ткаенини

» Микрофибер полиестер ткаенини

 • Полиестер pongee 300t Микрофибер ткаенини 65 GSM обична обоена

  КАТЕГОРИЈА и етикети:
  Микрофибер полиестер ткаенини, Полиестер pongee ткаенини ,

  ткаенина Карактеристики:

  100% Ткаенина од полиестерски микрофибер панѓес

  Висока густина 300t

  користење: јакна, ветер Грб, поставата, итн.

  висока colorfastness, одделение 4-5

  Може да се заврши со валање, слој, итн

  Тежина: 65 gsm

  ширина: 150 цм

  пребарување
  • спецификации
  • ткаенина Фото
  • боја картичка
  • Сертификат

  Полиестер pongee 300t Микрофибер ткаенини 65 GSM обична обоена

  Тип на снабдување: Направете по нарачка

  материјал: 100% полиестер

  тип: Полиестер pongee ткаенини

  предиво Грофот: 50D * 50D

  густина: 183*117

  моделот: обична обоена

  Тежина: 65 gsm

  ширина: 60 инчен

  Технологија: плетени

  користење: облека, јакна, дtc

  пакет: Со ролна или во согласност со барањата на клиентот.

  Сертификат: Oeko-Tex стандард 100, EN, SGS, НЕГОВИТЕ

  испорака Детална: 15 дена да 30 дена

  контакт Haiming
  Е-пошта: [email protected]
  мобилен: 008615051486055
  Skype: hmchen1988
  WeChat &whatsapp: 008615051486055

  Полиестер pongee 300t Микрофибер ткаенини 65 GSM обична обоена

   

   

  Картичка во боја на ткаенина од микрофибер пангие полиестер 300T 1

  Картичка во боја на ткаенина од микрофибер пангие полиестер 300T 2

  Картичка во боја на ткаенина од микрофибер пангие полиестер 300T 3

  Картичка во боја на ткаенина од микрофибер пангие полиестер 300T 4

  Oeko-Tex стандард 100 Сертификат

  Испраќам барање ( ние ќе се вратам вас, како е можно поскоро )

  име:
  *
  Е-пошта:
  *
  порака:

  верификација:
  3 + 5 = ?

  Можеби ви се допаѓа, исто така,