Ткаенина производителот и фабрика од Кина

Сплотени ткаенини

» Сплотени ткаенини

 • 190T полиестер тафта Водоотпорен ткаенини Сплотени со TPU Мембрана за дождот Носете

  КАТЕГОРИЈА и етикети:
  Сплотени ткаенини, Полиестер тафта ткаенини , ,

  ткаенина Карактеристики:

  100% Полиестер тафта ткаенини

  завршувањето: водоотпорен, дише, TPU Мембрана Сплотени

  Хидростатички вода под притисок,: 10000 mm

  користење: јакна, ветер Грб, отворен, работна облека, rainwear, итн.

  висока colorfastness, одделение 4-5

  Тежина: 78 gsm

  ширина: 150 цм

  пребарување
  • спецификации
  • ткаенина Фото
  • Контактирајте не

  190T полиестер тафта ткаенини Сплотени со TPU Мембрана за дождот Носете

  Тип на снабдување: Направете по нарачка

  материјал: 100% полиестер

  тип: Полиестер тафта ткаенини

  предиво Грофот: 63D * 63D

  густина: 104*86

  Технологија: плетени

  Тежина: 78 gsm

  ширина: 60 инчен

  моделот: обична обоена, TPU врзани

  Завршени: водоотпорен, дише.

  користење: јакна, дожд Носете, дtc

  пакет: Со ролна или во согласност со барањата на клиентот.

  Сертификат: Oeko-Tex стандард 100, EN, SGS, НЕГОВИТЕ

  испорака Детална: 15 дена да 30 дена

  контакт Haiming
  Е-пошта: [email protected]
  мобилен: 008615051486055
  Skype: hmchen1988
  WeChat &whatsapp: 008615051486055

  190T полиестер тафта Водоотпорен ткаенини Сплотени со TPU Мембрана за дожд носат жолта боја двете страни

  190T полиестер тафта Водоотпорен ткаенини Сплотени со TPU Мембрана за дожд носат портокалова боја двете страни

  190T полиестер тафта Водоотпорен ткаенини Сплотени со TPU Мембрана за дождот Носете црвена боја двете страни 1

  190T полиестер тафта Водоотпорен ткаенини Сплотени со TPU Мембрана за дождот Носете црвена боја двете страни 2

  190T полиестер тафта Водоотпорен ткаенини Сплотени со TPU Мембрана за дожд носат жолта боја предната страна

  компанијата: Посно Текстил копродукции, ограничена

  адреса: Nanma економска развојна зона, Shengze град,

  Wujiang, Суджоу Сити, Jiangsu, Кина. Поштенски код: 215228

  Лице за контакт: Haiming Чен

  мобилен телефон: 008615051486055

  Е-пошта: [email protected]

  WeChat и Whatsapp: 008615051486055

  Skype: hmchen1988

  Испраќам барање ( ние ќе се вратам вас, како е можно поскоро )

  име:
  *
  Е-пошта:
  *
  порака:

  верификација:
  3 + 6 = ?

  Можеби ви се допаѓа, исто така,