Ткаенина производителот и фабрика од Кина

Најлон Cordura ткаенини

» Најлон Cordura ткаенини

 • 500D најлон ткаенина Cordura Водоотпорен СТП слој

  КАТЕГОРИЈА и етикети:
  Најлон Cordura ткаенини, Најлон Оксфорд ткаенини ,

  ткаенина Карактеристики:

  500D најлон Cordura ткаенини

  Пу водоотпорен слој

  користење: торба, шатор, мотоцикл облека, Multicam, итн.

  висока colorfastness, одделение 4

  Тежина: 230 gsm

  ширина: 150 цм

  пребарување
  • спецификации
  • ткаенина Фото
  • Контактирајте не

  500D најлон Cordura Оксфорд Ткаенина Водоотпорен Пу слој

  Тип на снабдување: Направете по нарачка

  материјал: 100% најлон

  тип: Најлон Cordura Оксфорд ткаенини

  предиво брои: 500D * 500D ATY

  густина: 51*38

  моделот: обична обоена

  Тежина: 230 gsm

  ширина: 60 инчен

  Технологија: плетени

  Завршени: Пу водоотпорен слој

  користење: торба, шатор, мотоцикл облека, Multicam, итн.

  пакет: Со ролна или во согласност со барањата на клиентот.

  Сертификат: Oeko-Tex стандард 100, EN, SGS, НЕГОВИТЕ

  испорака Детална: 15 дена да 30 дена

  контакт Haiming
  Е-пошта: [email protected]
  мобилен: 008615051486055
  Skype: hmchen1988
  WeChat &whatsapp: 008615051486055

  500D најлон ткаенина Cordura Водоотпорен СТП слој предната страна 1

  500D најлон ткаенина Cordura Водоотпорен СТП слој fron страна 2

  500D најлон ткаенина Cordura Водоотпорен СТП слој двете страни 1

  500D најлон ткаенина Cordura Водоотпорен СТП слој двете страни 2

  500D најлон ткаенина Cordura Водоотпорен СТП слој двете страни 3

  500D најлон ткаенина Cordura Водоотпорен СТП слој двете страни 4

  компанијата: Посно Текстил копродукции, ограничена

  адреса: Nanma економска развојна зона, Shengze град,

  Wujiang, Суджоу Сити, Jiangsu, Кина. Поштенски код: 215228

  Лице за контакт: Haiming Чен

  мобилен телефон: 008615051486055

  Е-пошта: [email protected]

  Skype: hmchen1988

  WeChat и Whatsapp: 008615051486055

  Испраќам барање ( ние ќе се вратам вас, како е можно поскоро )

  име:
  *
  Е-пошта:
  *
  порака:

  верификација:
  1 + 5 = ?

  Можеби ви се допаѓа, исто така,