Ткаенина производителот и фабрика од Кина

Најлон Cordura ткаенини

» Најлон Cordura ткаенини

 • Најлон 1000D водоотпорен Cordura Оксфорд Ткаенина СТП слој

  КАТЕГОРИЈА и етикети:
  Најлон Cordura ткаенини, Најлон Оксфорд ткаенини , ,

  ткаенина Карактеристики:

  Најлон 1000D Cordura ткаенини

  Пу водоотпорен слој

  користење: торба, шатор, мотоцикл облека, Multicam, итн.

  висока colorfastness, одделение 4

  Тежина: 310 gsm

  ширина: 150 цм

  пребарување
  • спецификации
  • ткаенина Фото

  Најлон 1000D водоотпорен Cordura Оксфорд Ткаенина СТП слој

  Тип на снабдување: Направете по нарачка

  материјал: 100% најлон

  тип: Најлон Cordura Оксфорд ткаенини

  предиво брои: 1000D * 1000D ATY

  густина: 34*29

  моделот: обична обоена

  Тежина: 280 gsm - 330 gsm

  ширина: 60 инчен

  Технологија: плетени

  Завршени: Пу водоотпорен слој

  користење: користење: торба, шатор, мотоцикл облека, Multicam, итн.

  пакет: Со ролна или во согласност со барањата на клиентот.

  Сертификат: Oeko-Tex стандард 100, EN, SGS, НЕГОВИТЕ

  испорака Детална: 15 дена да 30 дена

  контакт Haiming
  Е-пошта: [email protected]
  мобилен: 008615051486055
  Skype: hmchen1988
  WeChat &whatsapp: 008615051486055

  Најлон 1000D водоотпорен Cordura Оксфорд Ткаенина СТП слој двете страни 1

  Најлон 1000D водоотпорен Cordura Оксфорд Ткаенина СТП слој двете страни 2

  Најлон 1000D водоотпорен Cordura Оксфорд Ткаенина СТП слој двете страни 3

  Најлон 1000D водоотпорен Cordura Оксфорд Ткаенина СТП слој предната страна 1

  Најлон 1000D водоотпорен Cordura Оксфорд Ткаенина СТП слој предната страна 2

  Испраќам барање ( ние ќе се вратам вас, како е можно поскоро )

  име:
  *
  Е-пошта:
  *
  порака:

  верификација:
  5 + 4 = ?

  Можеби ви се допаѓа, исто така,